Czym jest medycyna naturalna?

Medycyna naturalna Opole jest systemem, który wykorzystuje naturalne środki zaradcze do uzdrawiania samego ciała. Obejmuje ona wiele zabiegów, w tym zioła, masaż, akupunkturę, ćwiczenia i porady żywieniowe.

Naturopatia została wprowadzona z Niemiec w 1800 roku, ale niektóre z jej metod leczenia mają wielowiekową historię. Dziś łączy tradycyjne terapie z nowoczesnymi osiągnięciami nauki.

Jak to działa?

Celem medycyny naturalnej Opole jest leczenie całej osoby – oznacza to umysł, ciało i ducha. Jej celem jest również leczenie pierwotnych przyczyn choroby, a nie tylko jej objawów.

Lekarz naturopata Terapii Zdrowia może spędzić od 1 do 2 godzin badając pacjenta. Będzie on zadawał pytania dotyczące historii medycznej, poziomu stresu i nawyków związanych z trybem życia. Może on zalecić wykonanie badań laboratoryjnych.

Następnie zwykle omówią Twój indywidualny plan leczenia. Medycyna naturalna koncentruje się na edukacji i zapobieganiu, więc lekarz może udzielić Ci porad dotyczących diety, ćwiczeń lub radzenia sobie ze stresem. Oprócz leczenia naturopatycznego mogą oni stosować terapie uzupełniające, takie jak homeopatia, ziołolecznictwo i akupunktura. Mogą oni również wykorzystywać dotyk, taki jak masaż i ucisk, aby stworzyć równowagę w Twoim ciele. Jest to tzw. naturopatyczna terapia manipulacyjna.

Dodaj komentarz