praca-dla-murarzy-niemcy

Praca dla murarza w Niemczech

Jeszcze kilka lat temu praca za granicą jawiła się dla Polaków, jako idealne rozwiązanie dla podbudowania domowego budżetu, zarobienia na mieszkanie czy samochód. Dzisiaj, kiedy pensje rosną coraz szybciej, wiele osób zastanawia się nad sensem wyjazdu. Czy więc warto nadal wyjeżdżać do pracy za granicą?

 

Praca dla murarza w Niemczech

 

Jedną z najpopularniejszych branż w pracy za granicą od zawsze była branża budowlana. Praca dla murarzy Niemcy stała się wręcz synonimem „saksów”. Było to na przełomie lat 90. i 00. kiedy w Polsce zarabiało się kiepsko, szczególnie pracownicy budowlani zatrudniani byli za skrajnie niskie wynagrodzenie, często nielegalnie i bez żadnych profitów. Na szczęście od tego czasu wiele się zmieniło i dziś to właśnie branża budowlana przoduje wśród najlepiej opłacanych. Nikogo nie dziwią specjaliści na budowie zarabiający 10 tysięcy złotych. Dodatkowo, badania szacunku Polaków do zawodów wskazują, że budowlańcy wykonali jeden z największych skoków i dziś znajdują się w czołówce. Ich praca jest szanowana na równi, obok takich zawodów, jak pielęgniarka, a wyprzedzając profesorów uniwersyteckich czy lekarzy i nauczycieli! To wszystko sprawia, że coraz mniej osób decyduje się na wyjazd za granicę. Praca dla murarzy Niemcy nie jawi się już tak atrakcyjnie, a to błąd!

 

Praca w Niemczech na budowie

 

Niemcy wciąż przodują w europejskich wskaźnikach rozwoju, a to odbija się na rynku budowlanym. Mówiąc wprost – Niemcy to wciąż największy europejski plac budowy. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników budowlanych jest ogromne. Każdy wykwalifikowany specjalista budowlany, bez trudu znajdzie zatrudnienie u naszych zachodnich sąsiadów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się takie firmy jak ALP Bau – niemieckie, oferujące jednak pracę w polskim zespole. Praca na niemieckiej umowie o pracę daje wiele profitów, jednocześnie polscy współpracownicy pozwalają chociaż trochę poczuć się, jak w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *